Aparaty Słuchowe
Image

Szeroka oferta cenowa umożliwia ogromny wybór odpowiedniego modelu. Naszym pacjentom dopasowujemy najnowszej generacji aparaty słuchowe z pełnej palety typów oraz kolorów, wiodących przedstawicieli firm zajmujących się od wielu lat produkcją i udoskonalaniem aparatów słuchowych.

Image

Aparaty zauszne:

Aparaty BTE składają się z części zausznej, części dousznej oraz łączącego je dźwiękowodu. Wielkość aparatu zależy głównie od jego mocy. Wyróżnia się dźwiękowody standardowe oraz cienkie.

 

Aparaty całkowicie wewnątrzkanałowe (CIC) lub wewnątrzkanałowe (ITC)

Aparaty CIC to jeden z najmniejszych dostępnych aparatów słuchowych, które umieszcza się głęboko w kanale słuchowym, dlatego są całkowicie niewidoczne. Jednak ze względu na ich mniejsze wzmocnienie nie są stosowane w przypadku głębokich niedosłuchów. Nie są także wskazane dla pacjentów z wąskim kanałem słuchowym. W tych przypadkach odpowiedniejsze mogą być nieco większe, ale łatwiejsze w obsłudze, modele ITC (wewnątrzkanałowe) oraz ITE (wewnątrzuszne).

 

Aparaty zauszne (RITE) ze słuchawką w uchu

Aparat RITE łączy w sobie zalety aparatu BTE i CIC, czego efektem jest najwyższej jakości dźwięk i doskonałe wzornictwo. Nowoczesne aparaty RITE są właściwie niewidoczne, ponieważ słuchawka aparatu jest umieszczona wewnątrz kanału słuchowego.

 

Najnowsze rozwiązanie aparatów zupełnie niewidocznych! Aparat IIC (invisible-in-the-ear, “niewidoczny głębokowewnątrzuszny”). Umieszczony za tzw. drugim zakrętem kanału słuchowego Użytkownika, aparat IIC jest całkowicie niezauważalny dla innych osób. Zaletą modelu IIC jest również całkowicie naturalny odbiór dźwięku.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również

  • Aparaty słuchowe na przewodnictwo kostne - okularowe i pudełkowe
  • Generatory szumów - cyfrowe i analogowe
  • Telefony, zegarki, budziki i akcesoria dla niesłyszących
  • Urządzenia wspomagające słyszenie
  • Ochronniki słuchu
  • Indywidualne wkładki uszne
  • Wkładki przeciwhałasowe i przeciwwodne

 

Gdy zaistnieje potrzeba zastosowania aparatu słuchowego, nie należy bać się tego urządzenia. Gdy jest ono właściwie dobrane i odpowiednio dopasowane staje się niezastąpionym. Również wielkość aparatu w ciągu ostatnich kilku lat zmniejszyła się kilkukrotnie. Dziś możemy proponować dla większości naszych pacjentów praktycznie niewidoczne, komfortowe aparaty słuchowe i systemy wspomagające słyszenie.

Postęp w dziedzinie aparatów słuchowych jest olbrzymi. Dostępnych jest kilkaset rożnych typów aparatów od najprostszych analogowych do najbardziej zaawansowanych aparatów cyfrowych. Dziś aparaty są na tyle inteligentne, że rozpoznają sytuacje akustyczne i dopasowują automatycznie szereg systemów, po to aby osiągnąć najlepsze zrozumienie mowy i komfort użytkowania.

Aparaty słuchowe dobierane są w punktach protetycznych. Dobór aparatu jest procesem złożonym i indywidualnym. Aby protetyk słuchu mógł wybrać odpowiednie aparaty słuchowe i zaprotezować pacjenta we właściwy sposób musi wziąć pod uwagę szereg czynników. Oczekiwania naszych pacjentów są bardzo różne. Poza technicznymi przesłankami przy wyborze odpowiedniego aparatu słuchowego bierzemy pod uwagę priorytety wysuwane przez naszych klientów np. wielkość aparatu, kolor, łatwość obsługi, cena.